ZUS na Sycylii

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w ramach Dni Poradnictwa przy współpracy z ambasadą RP w Rzymie wysłał swoich pracowników  na Sycylii.

Zus na Sycylii

Jak wyjaśnia rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz Dni Poradnictwa to standardowe działania ZUS przeprowadzane rok rocznie wynikające z ustawowego obowiązku rozpowszechniania wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.  Wynika z tego, że nie jest to pierwszy raz kiedy to ZUSowcy bawią się za publiczne pieniądze, zasłaniając się  misją niesienia informacji. Pracownicy wysłani na Sycylię spotkali się z Polakami mieszkającymi we Włoszech by wyjaśnić im podstawowe przepisy prawa unijnego dot. ustalania świadczeń emerytalno-rentowych, warunków uzyskania emerytur czy rent oraz procedur ubiegania się o przyznanie świadczeń emerytalno-rentowych. Pytanie brzmi dlaczego akurat Sycylia? Czyżby, aż tak wielu Polaków zamieszkało na stałe na wyspie, gdzie trudno o pracę nawet dla rodowitych Sycylijczyków i gdzie trwa masowy napływ taniej siły roboczej z Afryki?

Cała sprawa odbiła się dużym echem w internecie wywołując falę oburzenia wśród internatów. Budżet ZUS świeci pustkami, a  rząd będzie musiał wspomóc Zakład o 80 mld zł. Jednak według Wojciecha Andrusiewicza trzeba pamiętać, że tego typu spotkania są na świecie normą,  zaś cały wyjazd był czysto służbowy. Pytanie brzmi ilu faktycznie porad udzielili praciwnicy ZUS?

 

A Wy co o tym myślicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *